Visszatért a középkor: Egy indiai nő, akit boszorkánynak tartottak, a családja védelmére kelt.

A támadók éjjel hatoltak be a család házába. Az esetet csak a nő tizenhat éves fia élte túl, akinek sikerült elmenekülnie.
Indiában különös események zajlanak: az MTI értesülései szerint a Bihár állambeli Purnia körzet rendőrségének nyomozása alapján egy modern boszorkányüldözésről van szó, amely öt ember tragikus halálát követelte. A helyi hatóságok és a sajtó figyelmét felkeltő ügy további részletei egyre inkább napvilágra kerülnek.
A hírek szerint egy család öt tagját benzinnel öntötték le, majd meggyújtották, maradványaikat pedig egy tóba dobták. A hatóságok feltételezése szerint az elkövetésben akár ötvenen is részt vehettek, de eddig csupán két gyanúsítottat sikerült kézre keríteni.
Az NDTV, az ország egyik jelentős médiavállalata, középkori borzalomnak titulálta a történteket, és részletes beszámolót is közzétett az eseményekről. A jelentések szerint a támadók éjszaka behatoltak a család otthonába, ahol brutálisan bántalmazták őket bambuszrudakkal. A családtagokat ezután az utcára rángatták, ahol szörnyű sorsukra jutottak: megégették őket.
A rendőrség nyomozói úgy vélik, hogy a gyilkosságokat egy falusi pletyka robbantotta ki, amely gyorsan elérte a falu minden zegét-zugát. Sokan azt suttogták, hogy a titokzatos anya, aki a falak között él, sötét mágiával foglalkozik, és hogy ő tehető felelőssé az egyik fia tragikus haláláért, valamint a másik súlyos betegségéért.
A nő tizenhat éves fia élve el tudott menekülni a lincselés elől, így a történtekről ő maga számolt be a rendőröknek.
A Frontline magazin szerint a boszorkányüldözés még mindig széles körben elterjedt jelenség Indiában: 2000 óta több mint kétezerötszáz olyan esetet regisztráltak, amikben főként az alsó kasztokból származó nők váltak áldozattá.
India bizonyos államaiban a boszorkányüldözés törvényileg büntetett cselekmény, ami szemben áll azzal, hogy Európában és a Salemi boszorkányper következtében az Egyesült Államokban már csupán a múlt homályába merült emlék. Barcelonában és Skóciában pedig posztumusz kegyelemben részesítettek több ezer férfit és nőt, akiket 1563 és 1736 között végeztek ki.