A Hunyadi-ház történetének utolsó fénysugara Corvin Erzsébet életében rejlik, aki tragédiákkal teli sorsával a történelem viharos tengerén navigált. Az ő élete nem csupán a hatalom és a dicsőség, hanem a fájdalom és a veszteség árnyékában zajlott, amely v

Elképesztő, mit jósolnak a 2025-ös nyárra: a forróság mellett váratlan események is várnak ránk!
A Hunyadi sorozat utolsó részei drámai fordulatokat hoztak. De ami a képernyőn csak néhány jelenet, az a valóságban Corvin Erzsébet halála, és nem utolsósorban egy tragikus családtörténet végpontja. Kevesen tudják ugyanis, hogy ezzel a fiatal lánnyal halt ki végleg a Hunyadi-ház.
Corvin Erzsébet, a Hunyadi-ház utolsó leszármazottja, 1496-ban született. Édesapja, Corvin János, Mátyás király törvénytelen, de a történelem által elismert fia volt. János élete tele volt kihívásokkal, ám elhatározta, hogy mindent megtesz azért, hogy maradandó örökséget hagyjon gyermekeire.
Erzsébet élete a tragédiák szövevényes hálójában bontakozott ki. Csupán néhány esztendős volt, amikor édesapja váratlanul eltávozott az élők sorából, ezzel egy csapásra megfosztva őt a befolyás, a hatalom és a jövőbeli lehetőségek ígéretétől. A kislány neveltetését leginkább anyai ágon a Frangepán család tagjai vállalták magukra, akik igyekeztek pótolni a szülői hiányt. Noha előkelő környezetben nevelkedett, az árvaság súlya végigkísérte életét, és a szülei távolléte mély nyomot hagyott lelkében. Erzsébet életéről csupán kevés megbízható információ maradt ránk, de egy dolog kétségtelen: mindössze 12 éves volt, amikor 1508-ban elhunyt. Halálának körülményei homályba burkolóznak, valószínű, hogy valamilyen betegség vagy járvány végzett vele. E tragikus sorsú kislány története a múlt ködébe vesző titkokat rejteget, és emléke örökké élni fog a történelem lapjain.
Corvin Erzsébet élete rövid volt, de még ez alatt az alig egy évtized alatt is többször próbálták jövőjét elrendezni - ezt persze főként családi érdekek és hatalmi játszmák mozgatták. Már 1505 februárjában eljegyezték a rangos Szapolyai család egyik ifjú tagjával, Szapolyai Györggyel, Hedvig hercegnő kisebbik fiával. A frigy nem csupán a fiatalok jövőjéről szólt: a megegyezés értelmében György, házasságuk révén, a Hunyadi-vagyon örökösévé is vált volna.
Alig egy hónappal később Erzsébet édesapja, Corvin János váratlanul távozott az élők sorából. A hirtelen jött gyász ellenére édesanyja, Frangepán Beatrix augusztusban mégis megerősítette a jegyességet Rakolnokon – úgy tűnt, a korábban megálmodott családi szövetség a valóságban is megvalósulhat. Közben azonban II. Ulászló magyar király új irányt szabott a dolgoknak: 1506 augusztusában Corvin János érdemeit elismerve Beatrixra és Erzsébetre ruházta a családi birtokokat. Ezzel a lépéssel drámaian megváltoztak az erőviszonyok: Erzsébet hirtelen a Hunyadi-vagyon legitim örökösévé vált.
Az új körülmények új vőlegény érkezését hozták magukkal. Erzsébet édesanyja döntött, és felbontotta lánya korábbi eljegyzését. 1507 karácsonyán Lippán egy újabb eljegyzést szerveztek, ezúttal Pálóczi Mihály, Pálóczi Máté nádornak a dédunokája részvételével. II. Ulászló is támogatta ezt a házassági szándékot, majd 1508 januárjában hivatalosan is megerősítette az adományozást. Sajnos azonban Erzsébet állapota az eljegyzést követően romlani kezdett, és a királyi jóváhagyás után nem sokkal tragikus módon elhunyt.
Corvin Erzsébet eltávozásával végleg megszűnt a Hunyadi-vérvonal, ezzel pedig egy olyan kor zárult le, amely Magyarország történetének egyik legragyogóbb időszaka volt. Erzsébet halála nem csupán egy gyermek elvesztését jelentette, hanem egy hatalmas múltra visszatekintő, dicsőséggel és befolyással teli család történetének végső fejezete is.