Képzelj el egy karizmatikus, négycsillagos séfet, aki nemcsak a konyhában, hanem az élet minden területén elbűvöli az embereket. Fűszerezzük meg ezt a képet egy fényűző életstílussal, amely tele van extravagáns vacsorákkal és grandiózus rendezvényekkel. M


Bár a címből nyilván kiderült, a történet főszereplője egy olyan férfi, aki több négycsillagos szállodában is szakácsként dolgozott, és munkaköréből is adódóan "széles körű kapcsolatrendszerre tett szert", hogy a Somogy megyei főügyészséget idézzük.

Amit arra használt ki, hogy a jómódú ismerőseinek és barátainak vonzó befektetési lehetőségeket kínáljon. Miután pedig a megnyerő személyisége és látszólagos fényűző életstílusa – drága divatcikkek, értékes külföldi rendszámú autók, valamint évi több egzotikus nyaralás – meggyőzte őket arról, hogy érdemes az általa bemutatott üzletekbe fektetni, cserébe rendesen megkapták a befektetett összegeket.

Annyira meggyőző volt, hogy akadt olyan ismerőse, aki több részletben 588 millió forintot adott neki magánszemélyként, további 878 millió forintot a cégén keresztül. Volt emellett olyan, akitől összességében 305 millió forintot, egy másik "befektetőtől" összesen 275 millió forintot kapott.

A befektetőt azért tettem idézőjelbe, mert befektetésről szó sem volt. Mint az ügyészségi vádiratból kiderül, a férfi "a költekező életmódja és a rossz üzleti döntései miatt már a kölcsönfelvételekkor tisztában volt azzal, hogy azokat nem, vagy csak részben fogja visszafizetni, valamint az ígért hozamot sem tudja teljesíteni". Innen már ment minden a piramisjátékok logikája és ismert működési modellje szerint: "a csalárd magatartását éveken át folytatta, újabb kölcsönöket vett fel, a végén már egyikből igyekezett kifizetni a másikat".

A férfi ellen végül egy kiemelkedően súlyos kárt okozó csalás vádjával indult eljárás. Az ügyészség a kaposvári törvényszékhez benyújtott vádiratában börtönbüntetés, pénzbírság, közügyektől való eltiltás, valamint vagyonelkobzás kiszabását indítványozta.

Related posts