A CATL több tucat magyar munkavállalóját bocsátotta el.


Többen is arról számoltak be hogy a jelenleg Debrecenben akkumulátorgyárat építő kínai CATL a próbaidősök mellett a határozatlan szerződéssel rendelkező magyar dolgozóinak is felmondott, érdemi indoklás nélkül. Egyesek szerint a magyar munkavállalók helyére kínaiakat szeretnének helyezni. A döntés a magyar és a Debrecenben dolgozó kínai vezetést is meglepte.

Az utóbbi héten a Debrecenben akkumulátorgyárat építő kínai CATL több tucat magyar munkavállalóját bocsátotta el. Információk szerint a cég a leváltott dolgozók helyére Kínából érkező, külföldi kiküldetésben lévő munkatársakat kíván helyezni. Ezt a hírt a Telex a cég jelenlegi és korábbi alkalmazottaitól értesült.

A legfrissebb beszámolók alapján a vállalat a múlt héten indoklás nélkül megszüntette több próbaidős munkavállaló szerződését, akik különböző pozíciókban dolgoztak.

A leépítés nemcsak a szakmunkásokat, hanem az irodai munkakörökben dolgozókat is súlyosan érintette. A karbantartási, minőségellenőrzési és folyamatmérnöki pozíciók közül több kolléga munkaviszonya megszűnt. Különösen sokkoló volt, hogy volt olyan munkatárs, akit a Kínában zajló betanítási programból rendeltek haza, csupán azért, hogy a leépítési intézkedések részeként elbocsáthassák.

A volt munkavállalók egyelőre nem tudják, hogy a CATL miért küldte el őket. A cégen belül úgy tudják, az erről szóló döntést a kínai központban hozták meg, mivel a "a jelenlegi piaci környezetben kínai szakemberekre van szükség" - mondta egy érintett dolgozó.

A pontos számok egyelőre nem ismertek, azonban a kirúgási hullám még jelenleg is folyamatban van, így

A cég néhány héttel ezelőtt még lelkesen toborzott munkavállalókat, ígérve a régió legmagasabb béreit a jelentkezők számára. A legfrissebb hírek szerint azonban a leépítések bejelentése váratlanul érte a CATL magyar vezetőségét, beleértve a helyi kínai munkatársakat is. Néhány kínai alkalmazott nyilvánvalóan hevesen ellenezte a döntést, és végül ők is a kirúgottak listájára kerültek.

„Engedélyezték, hogy egy magyarok által irányított üzem jöjjön létre” - nyilatkozta az egyik érintett a médiának. Az alkalmazottak sem tudták megmagyarázni, miért nem számítanak magyar irodai dolgozókra és szakmunkásokra, annak ellenére, hogy a korábbi döntések ezt jelezték. Egy másik forrás úgy véli, hogy a kínai menedzsmentet aggasztja a toborzási folyamat lassúsága; nehezen találnak megfelelő szakembereket, és akiknek sikerül felajánlaniuk egy pozíciót, azok gyakran hamarosan távoznak. Az akkugyártással kapcsolatos ellenérzések, valamint a korábbi alkalmazottak kedvezőtlen tapasztalatai is hozzájárulnak a cég nehéz helyzetéhez.

A nyilatkozók véleménye szerint a leépítések összefüggésben állhatnak azzal a korábbi hírrel, amely szerint felfüggesztették a második gyáregység építésének előkészítő munkálatait.

A CATL hivatalosan kijelentette, hogy a legfrissebb híresztelések, miszerint a vállalat leállítja a második debreceni gyáregység beruházását, teljes mértékben alaptalanok. A cég szakemberei jelenleg csupán a cellagyár technológiai aspektusait vizsgálják felül, céljuk pedig az, hogy a gyártás a legmodernebb, legalacsonyabb környezeti terhelésű és energiahatékony megoldásokat alkalmazza.

Related posts