Ez a régi 50 forintos érme akár tízezrekre is becsülhető!
Stohl András megmutatta egyetlen fiát, Bandikát: elképesztő a hasonlóság köztük - fotó
A Magyarországon napjainkban is forgó pénzérmék zöme, köztük az ötvenforintos, 1993-ban került bevezetésre. Az ebben az évben forgalomba hozott ötvenforintos érmék nagy része pontosan olyan formában jelent meg, ahogy azt ma is ismerjük. Érdekes megemlíteni, hogy az ötvenforintos érme első változata, amely 1992-ben készült el próbaként, sokkal egyszerűbb részletekkel bírt; az érme tetején látható farönk és a rajta álló sólyom nem volt annyira kidolgozott - olvasható a 24.hu-n.
A szakértők állítása szerint az 1993-as évjáratú ötvenforintos érme különösen különleges kincsnek számít, mivel abban az évben csupán 860 500 darabot gyártottak belőle. Ez a mennyiség szinte eltörpül a későbbi évek során kibocsátott, milliós nagyságrendű érmekészletekkel szemben. Ennek következtében nem meglepő, hogy a szakértők úgy vélik, a valószínűsége annak, hogy valaki megnyeri az ötöslottót, messze meghaladja annak esélyét, hogy ráakadjon egy ilyen ritka érmére.
Az érmék nemcsak a történelem egy darabját hordozzák magukban, hanem befektetési lehetőséget is kínálnak. A ritka érmék értéke az idő múlásával csak növekszik, így aki birtokol egy ilyen darabot, nemcsak egy különleges tárgyat tudhat magáénak, hanem egy értékes befektetést is.
A ritka érmék iránti érdeklődés folyamatosan felerősödik, ami arra ösztönzi a gyűjtőket, hogy akár jelentős összegeket is áldozzanak egy-egy különleges példányra. Az 1993-as ötvenforintos érme tökéletes illusztráció arra, hogy egy apró, hétköznapi tárgy milyen nagy értéket rejthet magában. Így legközelebb, amikor aprópénzt kapunk vissza, érdemes alaposabban szemügyre venni a pénzünket, mert lehet, hogy a zsebünk mélyén egy igazi kincs bújik meg...