Tizenkét évnyi türelmes várakozás után végre elérkezett a győzelem pillanata: a női kézilabda-válogatott bronzérmet szerzett, miután legyőzte a franciákat!
A női kézilabda Európa-bajnokság bronzmeccsén Magyarország egy góllal megverte egy fordulatos, rendkívül izgalmas meccsen az olimpiai ezüstérmes Franciaországot. Klujber Katrin volt a meccs embere - teljesen jogosan, de Szemerey Zsófi is remekelt a kapuban.
Tizenkét év elteltével újra éremért küzdött a magyar női kézilabda-válogatott, és a kihívó ezúttal Franciaország volt. A franciák kedden Debrecenben már megmérkőztek a csapattal, ahol sikerült legyőzniük őket az utolsó csoportmeccsen. Most azonban Bécsben a magyar lányok revansot vettek, és sikerült megfordítaniuk a dolgokat. Ez a győzelem különösen fontos volt, hiszen több ezer lelkes magyar szurkoló előtt zajlott. De nézzük meg lépésről lépésre, hogyan is alakult a mérkőzés!
A találkozó előtt az európai szövetség (EHF) elismeréseket osztott ki, amelynek keretében Simon Petra a legjobb 20 év alatti játékosként került a figyelem középpontjába az előző év teljesítménye alapján. Emellett Klujber Katrin és Győri-Lukács Viktória is megérdemelten kaptak helyet a torna álomcsapatában.
Szemerey Zsófi, aki a kisebb sérülése miatt kihagyta az elődöntőt, most visszatérhetett a pályára. A csapatkapitányi posztot továbbra is Böde-Bíró Blanka tölti be, és Zsófi remekül kezdett a kapuban. Az első öt perc után 2-2-es döntetlennel állt a mérkőzés, hiszen Kuczora Csenge tíz méterről gyönyörűen bombázta a bal felső sarokba a labdát, majd Klujber Katrin visszahúzott lövése is túllépett Glauser védelmén.
A tizedik perc végére 5-3-ra módosult az állás - Nze Minko kétszer is zökkenőmentesen vezette át a labdát a középkezdés után. A magyar csapatnak akadtak helyzetei, de vagy a kapufa, vagy Glauser bravúros védései megakadályozták a gólokat, különösen a szélsők lövéseinél. A 11. percben Golovin Vlagyimir úgy döntött, hogy időt kér.
Klujber precíz hetesét követően Szöllősi-Schatzl Nadine kétszer is betalált a szélről, ezzel visszaszerezve az előnyt csapatunk számára. Flippes azonban kihasználta a védelem gyenge pontját, és Szemerey fölött a kapuba juttatta a labdát, így az első negyedóra végén 6-6-ra álltunk.
A következő öt percben a kapusok percei jöttek, a francia szélsők már kifejezetten tartottak Szemereytől, aki olvasta a gondolataikat. Lukács, majd Kuczora 100 km/h-val süvítő bombája a kapufáról most bement, aztán az átlövő követező kísérlete úgy pattant meg a blokkon, hogy beszédült a kapuba. A 22. percben 9-7 volt ide. A francia kapitány, az ezen a tornán bemutatkozó Sebastien Gardillou időt kért, de a támadásukat elhamarkodták.
A túloldalon Vámos sikeresen megszerezte a kiállítást, míg Lukács kíméletlenül, szélről támadott. A háromgólos előny fokozatosan eltűnt a szünet közeledtével, de a fény az alagút végén az volt, hogy Csíkos Luca bátor és eredményes teljesítménnyel lépett Kuczora helyére – duplája éppen jókor érkezett, így Magyarország 13-12-re vezetett. Érdemes megjegyezni, hogy kedden a szünetben 13-13 volt az állás, de akkor inkább csak loholtunk a franciák után, míg most többször is háromgólos előnyre tettünk szert. A védekezésben a csapat komoly erőfeszítéseket tett a beálló kiiktatására.
A francia Metz kapusa, Szemerey nyolc védéssel zárta a félidőt, 19-szer próbálkoztak a franciák.
A térfélcsere után Kuczora varázslatos passzával Lukács a szélről a felső sarokba helyezte a labdát. Nze Minko azonnal reagált, de Klujber is pontosan tudta, hogyan kell folytatni a játékot. Egy remek védekezést követően Kuczora a jobb alsó sarokba bombázott, amire Zaadi válaszolt. (16-14)
A 41. percben a franciák kiegyenlítettek, amikor Kanor ügyesen átlőtte a hármas védelmet, amely előtte tornyosult. Ezt követően Klujber realizálta a hetesét. Grandveau szerencsés gólja után ismét Klujber villantott, de Foppa gyorsan válaszolt, így az utolsó negyedóra 18-18-as állással indult. Klujber a következő büntetőt is belőtte - ez volt a hetedik góljának száma -, míg Szemerey bravúrral hárította Zaadi kísérletét. Így újra kétgólos előnybe került a csapat.
Az utolsó tíz perc izgalma egyenlő állással vette kezdetét, Granier pedig a szélről megérezte a lehetőséget, hogy laposan célozva nagyobb esélye lesz a magyar kapussal szemben. 21-21-nél kezdjük a támadások sorát, és nézzük meg, hogyan alakult a feszültséggel teli végjáték.