Thuróczy Szabolcs: Az idegrendszerem megviselté vált, türelmem határai egyre inkább szűkülnek, de a hivatásomat mégsem cserélném el semmire.


Thuróczy Szabolcs az elmúlt évtizedben számos meghatározó projekten dolgozhatott, hiszen a Társas játék, az Aranyélet, és A besúgó című HBO-s sorozatokban is szerepelt. Hazánkban gyakorlatilag ezek a szériák egy szemléletváltozást tükröztek, hiszen már nagyjátékfilmes hozzáállással és szaktudással forogtak, valamit pozitív folyamatot elindítva a hazai sorozatgyártás területén. Az 53 éves színész viccesen meg is jegyzi, hogy sokszor úgy érzi, ő a csatorna "szerencsemalaca".

Mint fogalmazott, ezek olyan sorozatok voltak, amelyek széles nézőtábort vonzottak:

A figyelem irányultsága teljesen más volt, mint a megszokott feladatoknál. A magyartanár, a pénztáros, a postás, a benzinkutas, sőt, még a börtönből szabadult emberek is hasonló lelkesedéssel követték az Aranyélet eseményeit. Ez nem csupán egy szűk réteg, hanem a társadalom széles spektrumát vonzotta. Mi pedig csak gurítottuk magunk előtt az évadokat és a történetszálakat. Nem az motivált minket, hogy valami monumentális dolgot hozzunk létre, hanem az, hogy valami igazán izgalmasat alkossunk. Összeállt egy fantasztikus írócsapat, és elindult egy lavina, amit már senki sem tudott megállítani. Magyar kezek írták a forgatókönyveket, és ez minden szempontból kedvezőnek bizonyult.

Thuróczy Szabolcsnál az ötletek sosem fogytak el, ám úgy véli, hogy ha a színész túlzottan rámenős, az idővel feszültséget szülhet a forgatókönyvíró és közte. "Nem szabad túl sokat adni. Ha túlteng az ötlet, az előbb-utóbb visszaüt. Ez nem vezet egészséges viszonyhoz az író és a színész között. Nekem épp elég, ha azt hallom, hogy a Szabinak ez jól fog állni" - osztotta meg gondolatait.

Az Aranyélet máig lenyűgöző népszerűségnek örvend, hiszen a fiatalok generációja most kezdi felfedezni a sorozat világát, miközben a premier idején sokuk még csak tizenéves volt. Thuróczy nem titkolja, hogy a megfeszített munkatempó később nem maradt következmények nélkül. "Kétségtelen, hogy vannak utóhatások. Az idegrendszerem megviselt lett. Türelmetlenebb vagyok, de egy percig sem cserélném el a hivatásomat" - fogalmazott.

A rendező játékfilmjei között számos kedvenc található. Kiemelkednek közülük a Till Attilával közösen készített Csicska, a Tiszta szívvel, valamint az És mi van Tomival? című alkotások. „Mindegyik nagyon közel áll hozzám. Amikor a filmkészítés során személyes kapcsolatok és barátságok szövődnek, akkor igazán különleges dolgok születhetnek” – mondta.

Related posts