Terrorszervezetet hozott létre, ezzel megmentette Erdogant, most pedig a kurdokkal való megbékélésre törekszik.
Királycsináló, váratlan fordulatokkal teli, titokzatos figura - így jellemzik Devlet Bahcelit, Tayyip Erdogan elnök ultranacionalista szövetségesét, aki a kurdokkal való béke megteremtésére törekszik.
Történelmi eseményről számolt be a török sajtó, amikor az év elején Devlet Bahceli, a szélsőjobboldali Nemzeti Mozgalom Pártjának (MHP) vezetője találkozóra hívta a DEM kurdbarát párt több politikusát. Az érintettek kifejezték, hogy mélyen megérintette őket Bahceli 77 éves korában tanúsított őszinte közeledése. A politikai pályafutása alatt a baloldaliak ellen elkövetett utcai erőszak miatt hírhedtté vált Bahceli, aki a Szürke Farkasok mozgalom alapító tagja is volt, nemrégiben azzal a javaslattal állt elő, hogy Abdullah Öcalan, a Kurd Munkapárt (PKK) alapítója, aki már 26 éve börtönben van, visszanyerheti szabadságát, amennyiben az ankarai parlamentben lemond az erőszakról és feloszlatja a PKK-t, amelyet a török kormány terrorszervezetnek tart.
Furcsa gondolat, hogy a baloldali, jómódú háttérből származó Bahceli, aki 1948-ban a déli Osmaniye tartomány Bahce városában látta meg a napvilágot, lenne a török-kurd kiegyezés megálmodója. Családja gyökerei egy régi, befolyásos türkmén törzshez vezetnek, amely még az oszmán birodalom idején, a mai Irak területéről emigrált. Bahceli gyermekként a helyi általános iskolába járt, később Isztambulba költözött rokonaihoz, ahol befejezte középiskolai tanulmányait. Az ankarai Gazi Egyetemen szerezte meg közgazdászdiplomáját, és közben egyre inkább a török nacionalista mozgalmakhoz csatlakozott, ahol fokozatosan növelte befolyását.
Az aktivista élet anyagilag is előnyös volt,
diák létére luxusban élt és saját autót vezetett.