Nézed a Netflixet? Akkor érdemes résen lenned!


Az unokázós trükkök mellett napjainkban újabb, kifinomult módszerekkel próbálnak a csalók pénzhez jutni, családtagokra hivatkozva. Egyre gyakoribb, hogy az emberek "Szia anya" üzenetet kapnak, ami mögött árnyékos szándékok húzódnak.

Az "Szia anya" üzenetként vált ismertté az a csalási technika, amellyel gyanútlan emberektől próbálnak pénzt kicsalni. Legutóbb a Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányság számolt be egy aggasztó esetről, amelyben egy gárdonyi nő több mint félmillió forintot utalt át egy csalónak, aki a lányának adta ki magát.

"Üdvözöllek, édesanya!" - írta egy másik kisgyerek.

A sértett nő egy SMS-t kapott, amelyben ez állt: "Szia, anya! Itt az új számom. Tudnál nekem írni egy üzenetet WhatsApp-on?" A nő azt hitte, hogy valóban a külföldön élő lányával kommunikál, és azonnal írt neki az alkalmazáson keresztül. Az üzenetváltás során egy ismeretlen sürgős pénzügyi problémára hivatkozva először kisebb összeget, majd később már az összes otthon tartott készpénzét kérte. A jóhiszemű édesanya, gyanakvás nélkül, végül 550 000 forintot utalt át egy megadott bankszámlára. A csaló ezt követően eltűnt, és az asszony csak akkor eszmélt, hogy átverték, amikor a valódi lánya - a megszokott módon - felhívta, és természetesen semmilyen pénzkérésről nem tudott.

Ám ahogy azt a mindennapi példák bizonyítják, az online csalók kifogyhatatlanok a trükkökből, amelyekkel a jóhiszeműségre játszva mások pénzét szeretnék megszerezni. A különböző futárcégekre vagy szolgáltatókra való hivatkozás már-már klasszikusnak számít, ahogy a kiegyenlítetlen Netflix-előfizetésre való hivatkozás is.

Ám azt, hogy nem lehet elégszer hangsúlyozni a rendőrség jó tanácsait, az is bizonyítja, hogy még mindig sokan bedőlnek az ilyen kéretlen üzeneteknek.

Érdemes tehát figyelembe venni az alábbi ajánlásokat:

Related posts