Egy neves fodrászmester adta a nevét Delhusa Gizi legnagyobb slágeréhez.
Ez volt Orosz Barbara búcsúadója a Mokkában - nézd meg a videót!
Abban az időszakban a zeneszerzés valóban közösségi élmény volt, hiszen a legtöbb esetben zenészek csoportosan ültek össze, hogy együtt alkossanak slágereket. A „Nika se perimeno” esetében is hasonló módon született meg a dal, amelyet a Neoton együttessel közösen írtunk. Az alapja egy görögös dallamvilág, így természetesnek tűnt, hogy a szövegbe is beépítsünk egy görög ízű betétet. Emlékszem, hogy a refrénben mindenképpen szerepelnie kellett a Nika névnek, hiszen volt egy plátói szerelmem, akit távolról csodáltam, és akit Nikosznak hívtak. Az ő becézett neve volt Nika, és ez az emlék különös inspirációt adott. Delhusa Gjon elárult egy meglepő kulisszatitkot is: a népszerű fodrász, Papasz Vasziliosz is hozzájárult a refrén megalkotásához, ezzel még különlegesebbé téve a dal születését.
Papasz Vasziliosz volt az, aki a hajamra ügyelt, miközben meséltem neki, hogy a refrén első része az lenne, hogy "Nika". Kértem tőle, hogy mondjon valamit görögül, mert tudtam, hogy jártas a nyelvben. Ő azonnal rávágta: "se perimeno", ami azt jelenti, hogy "vissza várlak". Ez a kifejezés azonnal elnyerte a tetszésemet, és így született meg a dal címe: Nika se perimeno – emlékezett vissza az énekes.
A slágert 1979-ben adták ki, de nem vált azonnal slágerré, aminek meglepő oka van.
- Ez a dal hosszú éveken át ott lapult az egyik régi lemezem mélyén, és különösebben senki nem fordított rá figyelmet. Aztán a 80-as években hirtelen népszerűségre tett szert. Talán azért, mert a 70-es években Görögország a legkeresettebb úti cél volt, és szinte mindenki arról álmodozott, hogy egyszer eljusson oda. Ahogy teltek az évek, ez a láz alábbhagyott, de a 80-as években sokan nosztalgiával gondoltak vissza a gyönyörű görög tájakra, és éppen ez a nosztalgia emelte a Nika se perimeno című dalt a köztudatba. Ráadásul a dal címe is igazán illik hozzám, így hitelesen tudtam előadni - mesélte nevetve a zenész.