Óbecse súlyos árat vállal az adai híd megépítéséért.

Súlyos árat fizet Óbecse az adai hídért Az Óbecse és Törökbecse közé tervezett, végül Adánál megépült hídra felvett kölcsön miatt pert vesztett az óbecsei önkormányzat
Az óbecsei és a törökbecsei önkormányzat, továbbá a korábbi Építésügyi Igazgatóság, amelynek jogutódja a Stankom Bečej Közvállalat, kötelességüknek érzik, hogy visszatérítsék a tartomány számára azt a 18 millió dináros (körülbelül 300 ezer euró) kölcsönt, amely 2003. március 31. óta késedelmi kamattal is terhelve van. Ezt a döntést a szerbiai Legfelsőbb Bíróság hozta meg április elején.
A számítások szerint ez az összeg most 70 millió dinár körül van - írta meg a Bečejski mozaik. A 2002-es kölcsönt az önkormányzatok annak a hídnak a szétszerelési és szállítási költségeire kérték, amelyet a németországi Vilshhofen város ajándékozott a tartománynak.
A híd megépítése kezdetben Óbecse és Törökbecse között terveződött, a Tisza fölé. Azonban különböző nézeteltérések merültek fel a pontos elhelyezkedésével kapcsolatban, és voltak, akik a két település közötti távolság csökkentését – ami 15 km-ről 4 km-re mérséklődött volna – nem nézték jó szemmel, tartva attól, hogy ez szorosabb kapcsolatokat eredményezhet. 2004-re azonban tisztázódott a helyzet: a híd sorsa egy megállapodás aláírásával Adára került, így az eredeti tervek módosultak. A 2010-es átadást követően az állami finanszírozással megvalósult híd már nem Óbecsét és Törökbecsét, hanem Adát és Padét köti össze.
A perelt felek a bírósági eljárás során azt az álláspontot képviselték, hogy ez az adósság átszállt a híd új tulajdonosára, amit szerintük hallgatólagosan a tartomány is tudomásul vett, amikor Adának pénzt biztosított a hídépítésre. Ezt az érvelést az elsőfokú bíróság el is fogadta, de a Gazdasági Fellebviteli Bíróság megmásította az elsőfokú ítéletet, amit a Legfelesőbb Bíróság helyben is hagyott.
Törökbecse időközben rendezte a rá eső kisebb tartozásrészletet.
Az adai híd, amely a Tisza folyón ível át, nem csupán egy közlekedési eszköz, hanem a helyi közösség szimbóluma is. A híd eleganciája és masszív szerkezete magával ragadja a figyelmet, miközben a környező táj szépsége harmonikusan kiegészíti azt. Az év különböző időszakaiban változó fények és árnyékok játéka különleges atmoszférát teremt, mely a híd alatt hömpölygő víz csobogásával párosulva egyedi élményt kínál minden arra járónak. Az adai híd története szorosan összefonódik a település életével; generációk nőttek fel a közelségében, és számtalan emlék fűződik hozzá. Sokan találkoztak itt, barátságok születtek, és fontos pillanatok színhelyévé vált. A híd nemcsak a két partot köti össze, hanem a múltat a jelennel, és lehetőséget ad arra, hogy az emberek újra és újra felfedezzék a természet és az épített környezet közötti harmóniát. A híd látványa naplementekor különösen magával ragadó: a nap aranysárga fényei megcsillannak a víz felszínén, miközben a híd sziluettje egy festői háttérként emelkedik ki. Ez a varázslatos hely nem csupán a közlekedés szempontjából fontos, hanem kulturális értéke is megkérdőjelezhetetlen, hiszen az adai híd a település szívében található, és a mindennapok fontos részévé vált.
-----------------------------------------------
Fedezd fel az év legjobb ajánlatát: Te pihenj, mi pedig még jobban teljesítünk!
A visszajelzések tükrében három tényező merült fel, ami a honlapunkon zavaróan hat:
A felugró hirdetések, melyek váratlanul tűnnek fel a képernyőn, gyakran zavaróan szakítják meg a felhasználói élményt.
Az, hogy nem tudod befejezni az előfizetőknek szánt cikket,
* a mellégépelések.
A helyzetünk sajnos az, hogy nem tudunk további saját tartalmakat létrehozni, mivel körülbelül húsz önkormányzat egyetlen dinárt sem hagyott jóvá a benyújtott kérelmeinkre. Ráadásul a Magyar Nemzeti Tanács, a pártházból érkező, nem megalapozott indokokra hivatkozva, már évek óta nem támogatja pályázatainkat.
Támogassuk egymást! Mindössze napi húsz dinárért (0,17 euró) csatlakozhatsz a Szabad Magyar Szó előfizetői közösségéhez. Ezzel nemcsak hogy mentesülsz a zavaró felugró hirdetésektől, de hozzáférhetsz a Plusz rovatban közölt exkluzív cikkekhez is. Ráadásul ezzel hozzájárulsz ahhoz, hogy a Szabad Magyar Szó továbbra is a legnépszerűbb online platform maradjon a vajdasági magyarok körében, és még több helyi témát tudjunk feldolgozni!
U.i.: Ha a létszámunk meghaladja a kétszáz előfizetőt, ígérem, komolyan fontolóra vesszük, hogy egy olvasószerkesztő appot is bevezetünk!