Ruszin-Szendi hamisítással kapcsolatosan fejtette ki véleményét, míg a kormányfő úgy véli, hogy a zsírleszívó tábornok távozása a közéletből kedvezőbb lenne.

Ruszin-Szendi Romulusz határozottan reagált a róla készült dokumentumokkal kapcsolatos kritikákra, amelyek szerinte hamisítványok, mivel NATO-titkos információkat tartalmaznak. Kifejezte, hogy bármilyen vizsgálatnak szívesen aláveti magát, és nyitott lenne arra, hogy vitába szálljon a honvédelmi miniszterrel is. Orbán Viktor miniszterelnök szintén megszólalt az ügyben, megjegyezve, hogy Ruszin-Szendinek talán jobb lett volna, ha elkerüli a nyilvánosságot, ahelyett, hogy a pártpolitika világában próbálna érvényesülni.
Nagy hullámokat vert az a csütörtöki Index-cikk, amely a Honvédelmi Minisztérium vizsgálatáról számolt be. A cikk középpontjában Ruszin-Szendi Romulusz altábornagy állt, aki vezérkari főnökként kettős kommunikációt folytatott. Míg jelentéseiben a magyar kormány hivatalos háborúellenes álláspontját tükrözte, a NATO üléseken valójában Ukrajna-barát nézőpontot képviselt. Sőt, felszólalásait a "Slava Ukraina" (Dicsőség Ukrajnának) felkiáltással zárta, ezzel tovább fokozva a helyzet bonyolultságát.
A korábbi vezérkari főnök a cikkünk publikálása után mindössze egy nappal saját Facebook-oldalán fejtette ki véleményét: úgy fogalmazott, hogy a Honvédelmi Minisztérium lépése csupán egy "szánalmas próbálkozás" a hitelrontásra. Azt is hozzátette, hogy szerinte a kormányzat részéről ez csupán egy figyelemelterelő manőver, amely a Magyar Péter által közzétett hangfelvételt hivatott elterelni a közfigyelemtől.
Bátran nézek bármilyen vizsgálattal szembe, mert az igazság és a szakma az én oldalamon van. Ukránpártisággal vádolnak, előtte oroszpártisággal vádoltak, tehát csak vádaskodnak aszerint, hogy mikor mi jut eszükbe. Elfelejtik, hogy én a Hazámat szolgáltam és szolgálom
Ruszin-Szendi kifejtette, hogy kész lenne részt venni egy nyilvános vitában Szalay-Bobrovniczky Kristóffal, amennyiben honvédelmi témák kerülnek terítékre.
A Tisza Párt honvédelmi tanácsadója kijelentette, hogy az őt érintő iratok hamisítványok, amit azzal indokolt, hogy a dokumentumok "a jegyzőkönyvek NATO-titkosak". Álláspontja szerint nem ő jelent nemzetbiztonsági kockázatot, hanem az, "aki nyíltan háborúba szeretné vinni az országot". Hozzátette, hogy törvénytelen lépések révén távolították el őt és az állományt a pozíciójából.
A téma újra napirendre került Orbán Viktor miniszterelnök szokásos pénteki interjújában. A kormányfő különös figyelmet szentelt a Magyar Péter által "második őszödi beszédnek" nevezett hangfelvételnek, valamint Ruszin-Szendi Romulusz ügyére is.
A felvételen, ha az úgy van, ahogy írott formában olvastam, akkor a kormány hivatalos álláspontja hallható. A békéhez erő kell, hadsereg kell. A magyar honvédség nem az üdvhadsereg. Baj esetén meg kell védeni a hazát, harcosok kellenek, olyan hadsereg, ami kész és képes harcolni Magyarország függetlenségéért
- jelentette ki a miniszterelnök, majd a volt vezérkari főnökre utalva megemlítette, hogy már megbánta, hogy politikai pályára lépett, különösen a Tisza Pártnál való feltűnését. "Azt gondoltam, elbújik a szégyenében. Mert amikor egy tábornok közpénzen éli a magánéletét, akkor az ember azt várná, hogy eltűnik a nyilvánosság elől. Ehhez képest a politikai élet közepébe vágott. Szerintem ez nem helyénvaló, és szomorú fejlemény" - fogalmazott Orbán Viktor.