Számos elismerést osztottak ki a magyar művészet kiemelkedő képviselőinek: ők a legújabb Magyar Kultúra Lovagja cím birtokosai - Pénzcentrum.


A Magyar Kultúra Napja alkalmából megrendezett hagyományos esemény keretében ünnepélyes keretek között adják át a Falvak Kultúrájáért Alapítvány 2024. évi díjait. Az esemény különös figyelmet szentel azoknak, akiket az ukrán-orosz háború és az Európa Kulturális Fővárosa program hatásai érintettek az előző évben. Ezen a jeles napon egy példamutató közösség is elismerésben részesül, amikor átadják számára az Örökség serleget.

A Falvak Kultúrájáért Alapítvány és a civilszervezetek nemzetközi közössége által megrendezésre kerülő 29. Magyar Kultúra Napja Gálán a Kultúra Lovagja cím alapító lovagja címet vesz át: Aulechla József (Kistarcsa) ezredes. Az elmúlt évi akadályoztatása miatt Márkusné Vörös Hajnalka (Veszprém) levéltáros, Nagy Béla (Beregszász, Ukrajna) a Kárpátaljai Református Egyház világi főjegyzője, a Zsinat világi elnöke és dr. Zubánics László (Ungvár, Ukrajna) történész.

A Falvak Kultúrájáért Alapítvány 2024. évi pályázata keretében az Egyetemes Kultúra Lovagja cím elnyerésében részesülnek a következő kiváló személyiségek: Bocsárszky Attila (Göncruszka, Szlovákia) színművész, Branko Novak (Sveta Trojica, Szlovénia) népzenész, valamint Debreceniné Králik Tünde (Nógrád) a szlovák nemzetiségi önkormányzat vezetője. Ezen elismerés méltó jutalma az ő elkötelezett munkájuknak és hozzájárulásuknak a kultúra gazdagításához.

Idén a Magyar Kultúra Lovagja címet egy rendkívül sokszínű és tehetséges művészeti közösség tagjainak adományozzák. A kitüntetettek között találjuk A. Bak Pétert (Lábatlan) festőművészt és művészeti írót, valamint Budai Beatrixot (Budapest), a rádiós műsorvezetőt és énekművészt, akik mindketten a kultúra különböző területein hozzák létre egyedi alkotásaikat. A díjazottak sora továbbá Juhász Andrást (Vác) is magában foglalja, aki gyógypedagógusként és fafaragóként is kiemelkedő munkát végez. Dr. Kiss Kálmán (Nyíregyháza) egyetemi oktatóként a tudományos életet gazdagítja, míg Kocsi László (Szentendre) ezredesként a humán- és művelődésszervezést szolgálja. Marosán Csaba László (Kolozsvár, RO) színművészként, Mizsei Zoltán (Szeged) zenészként és előadóművészként, valamint Nagy István (Arad, RO) tanárként és helytörténészként mindannyian hozzájárulnak a magyar kultúra hagyományainak őrzéséhez. A lista folytatódik Nagy Zsolttal (Budapest), népzenész és zenepedagógus, Paál Istvánnal (Zalaegerszeg), nyugalmazott ÁFÉSZ igazgatóval, és Papp Istvánnal (Baracska), nyá. alezredessel, akik szintén elkötelezettek a kultúra ápolása mellett. Stancsics Erzsébet (Budapest), körzeti védőnő, Szabó Andrásné (Páty) pedagógus, Szalay Szilvia (Komárno, SK) zenetanár, Szivák Gábor (Kisvárda) könyvtárigazgató, Szuperné Bohus Judit (Balatonfüred) hímző, valamint Vér János (Tápióbicske) közéleti vezető és gasztro hagyományőrző mindannyian példát mutatnak elhivatottságukkal és kreativitásukkal. Ezek a kiváló egyének nemcsak saját területükön kiemelkedőek, hanem a közösség szellemi és kulturális életének gazdagításában is jelentős szerepet játszanak. A Magyar Kultúra Lovagja cím átvétele egy fontos elismerés, amely tükrözi az ő fáradhatatlan munkájukat és elkötelezettségüket a magyar kultúra iránt.

Related posts