Egy orosz munkacsoport érkezett Krasznodar térségébe, hogy kezelje a Kercsi-szorosban tapasztalható olajszivárgást, amely a tankhajókból szivárog, és egyre nagyobb területen terjed.


Ukrajna éles kritikát fogalmazott meg Oroszország irányába, amelyben azt állította, hogy Moszkva csupán akkor lép akcióba, amikor a helyzet már olyan súlyosra fordul, hogy azt nem lehet figyelmen kívül hagyni.

Vészhelyzeti munkacsoport érkezett Oroszország déli területére, a krasznodari régióba, mivel a Kercsi-szorosban található két tartályhajó olajszennyezése egyre szélesebb körben terjed.

A munkacsoport megalakítása Vlagyimir Putyin orosz elnök azon kijelentését követően történt, amelyben a szennyeződést az egyik legégetőbb környezeti problémának minősítette. Ezzel párhuzamosan arra ösztönözte a hatóságokat, hogy sürgősen lépjenek fel a szennyezés csökkentésére.

A munkacsoport egyik kulcsfontosságú tagja, Alekszandr Kurenkov, az orosz rendkívüli helyzetek minisztere, bejelentette, hogy a legelső lépés az, hogy megtisztítsák a hajóhoz vezető utat. Ezt a feladatot a következő 24 órán belül tervezik végrehajtani. Jelenleg azon dolgoznak, hogy meghatározzák a legmegfelelőbb módszereket a művelet lebonyolítására. Ha a terv sikeresen megvalósul, a hajót körbe fogják venni, és homokot halmoznak fel a környezetében.

A Kercsi-szorosban december közepén egy vihar következtében súlyosan megrongálódott két tartályhajó, amelyek közül az egyik akár ketté is tört. A baleset során mindkét hajó több mint 8000 tonna gyenge minőségű olajterméket szállított, amelyet elsősorban erőművek számára használnak.

A múlt hét végén a Krím félszigeten, amelyet Oroszország annektált, regionális veszélyhelyzetet hirdettek ki. Ezt megelőzően a krasznodari hatóságok is hasonló intézkedést léptettek életbe.

Ukrajna éles kritikát fogalmazott meg Oroszország irányába, amelyben azt állította, hogy Moszkva csupán akkor lép akcióba, amikor a helyzet már olyan súlyosra fordul, hogy azt nem lehet figyelmen kívül hagyni.

A Kercsi-szoros kulcsfontosságú globális hajózási folyosó, amely összeköti az Azovi-tengert a Fekete-tengerrel, lehetővé téve a kereskedelmi és halászati tevékenységek zavartalan lebonyolítását.

Related posts