A Hintalovon Alapítvány alapítója úgy véli, hogy a gyermekvédelmi átvilágítás rendszere nem működik kellően hatékonyan.


14 700 gyermekvédelmi átvilágításból összesen 128 esetben szűrt ki valamilyen problémát a Nemzeti Védelmi Szolgálat vizsgálata. Ezen ment át a Szőlő utcai gyermekotthon korábbi vezetője is, akit most lányok futtatásával gyanúsítanak, és akiről kollégái többször is jelezték, hogy valami nincs rendben. A Hintalovon alapítvány alapítója szerint a rendszer sokszor pont az ilyen, a munkatársaktól érkező jelzésekre nem fordít kellő figyelmet.

A Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány alapítójának véleménye szerint a Nemzeti Védelmi Szolgálat (NVSZ) gyermekvédelmi átvilágítása nem bizonyul hatékony módszernek. Míg a rendszerben dolgozók magánéletét alaposan megvizsgálják, sok esetben figyelmen kívül hagyják a munkatársak által tett figyelmeztetéseket – derült ki az RTL Híradó friss riportjából.

A kifogástalan életvitelre vonatkozó vizsgálatok gyakran hamis biztonságérzetet keltenek. Azt sugallják, hogy ha a munkatársakat alaposan átvilágítják, és sikeresen teljesítik ezeket a teszteket, akkor a rendszer minden szempontból rendben van. Azonban fontos megjegyezni, hogy ezek a vizsgálatok nem terjednek ki a puha jelzések feltárására, amelyek a munkatársaktól érkeznek. Ezek a jelzések gyakran árulkodnak arról, hogy valaki már korábban átlépett egy határt, vagy megengedhetetlen cselekedeteket hajtott végre.

- tájékoztatta a médiát Gyurkó Szilvia, a Hintalovon alapítója.

Az RTL híradásában olvasható, hogy a Szőlő utcai javítóintézet korábbi vezetője átesett egy vizsgálaton, ahol minden rendben találtak nála. Jelenleg azonban előzetes letartóztatásban van, miután a rendőrség gyanúja szerint kiszolgáltatott fiatal lányokat prostitúcióra kényszerített. A férfi kezdetben pártfogásába vette az áldozatokat, és hivatalosan munkát is biztosított számukra az általa irányított intézményben, de valójában prostituáltként bánt velük. Az ügyben részt vett élettársa, aki szintén az intézetben dolgozott, kapcsolatot tartott az ügyfelekkel és kezelte a pénzügyi ügyeket.

A Híradó érdeklődött a témában az NVSZ-nél, akik tájékoztatták, hogy eddig összesen 14 700 szűrést hajtottak végre, és ezek közül 128 esetben merült fel valamilyen probléma. Ezen kívül 429 vizsgált személy esetében megkezdték az átvilágítást, azonban ezek közül többen már visszaléptek – valószínűleg azért, mert elhagyták a gyermekvédelmi rendszert.

Related posts