Újabb izgalmas információk láttak napvilágot a Dél-Koreában történt utasszállító balesetről.
A Dél-Koreában december végén kigyulladt utasszállítóval kapcsolatban a szöuli közlekedési minisztérium közölte, hogy a gép fedélzeti adatrögzítője és a pilótafülke hangrögzítője is leállt az ütközés előtti percekben.
A szöuli közlekedési minisztérium legfrissebb tájékoztatása alapján a dél-koreai Muan repülőtéren december 29-én balesetet szenvedett Jeju Air repülőgép fedélzeti adatrögzítője, valamint a pilótafülke hangrögzítője körülbelül négy perccel a betonfalnak való ütközés előtt leállt.
A hatóságok vizsgálják, hogy mi okozhatta a rögzítő szerkezetek leállását a Dél-Korea területén legsúlyosabb, 179 halálos áldozatot követelő katasztrófa során - áll a minisztérium közleményében.
A hangrögzítő elsődleges vizsgálatát Dél-Koreában végezték el, de miután kiderült, hogy az adatok nem állnak rendelkezésre, a készüléket az amerikai Nemzeti Közlekedésbiztonsági Hivatal laboratóriumába küldték további elemzésre. A sérült repülési adatrögzítőt szintén az Egyesült Államokba szállították, ahol alaposan megvizsgálták.
A Jeju Air 7C2216-os számú repülőjárata, amely Bangkokból, a Thai fővárosból indult, különös és tragikus esemény részese lett, amikor futómű kiengedése nélkül, hason érkezett a dél-koreai Muan repülőterére. A gép túlfutott a kifutópályán, majd egy betonfalnak ütközve lángra lobbant, megdöbbentve ezzel a helyszínen tartózkodókat.
A pilóták körülbelül négy perccel a gép betonfalnak ütközése előtt madárütközést és vészhelyzetet jelentettek a légi irányító toronynak.
Ahogy azt már korábban említettük, az ország közlekedési miniszterének lelkét nyomja a nemrégiben történt repülőgép-baleset, ezért kész arra, hogy lemondjon tisztségéről, amint a tragédia körülményei tisztázódnak. A repülésbiztonsági szakértők a baleset egyik lehetséges okaként azonosították, hogy a repülőgép navigációjáért felelős antennát nem a megfelelő módon helyezték el, továbbá a baleset helyszínén felépített kerítésfal is súlyos szabálytalanságokat rejthet.
A légiközlekedés egyik tragikus eseménye miatt a nyomozó hatóságok razziát tartottak a Jeju Air légitársaság és a Muan nemzetközi repülőtér irodáiban. A repülőgép-balesetet követően a Boeing is aktívan részt vesz a vizsgálatokban, hogy kiderítse a történtek okait.