Új vezérigazgatói pozíciók betöltésére hirdet pályázatot a BKK és a BKV, lehetőséget kínálva a szakemberek számára, hogy hozzájáruljanak a közlekedési szolgáltatások fejlesztéséhez és innovációjához.

Nemrégiben leváltották a BKV vezetőjét, miután nyilvánvalóvá vált, hogy közeli kapcsolatban állhatott a társaságba infiltrálódott bűnszervezet vezetőjével.
Új vezérigazgatói pályázatot hirdetnek a Budapesti Közlekedési Központnál (BKK) és a BKV-nál - döntött a Fővárosi Közgyűlés szerdán. A képviselők felkérték Karácsony Gergely főpolgármestert, hogy a két vállalat esetében a folyamatban lévő vezérigazgatói pályázatot nyilvánítsa eredménytelennek, majd változatlan tartalommal hirdesse meg újra, harminc napos határidővel.
A testület Vitézy Dávid (Podmaniczky Mozgalom) és Orbán Árpád (Tisza Párt) javaslatai alapján lépett fel a BKV Zrt. körüli vezetési válság és a korrupciógyanús szerződések ügyében. Céljuk a helyzet tisztázása, a felelősségek feltárása, valamint a jövőbeni visszaélések megelőzése volt. A képviselők 21 igen szavazattal állapították meg, hogy a főpolgármester, Bolla Tibor, szakszerűtlenül járt el a BKV-vezér felmentése és Takács Péter megbízása során, mivel két ülés között jogkörét nem a szabályoknak megfelelően gyakorolta. A következő ülésen a főpolgármesternek javaslatot kell tennie a BKV vezetőinek integritásának, valamint a társaság gazdálkodási és közbeszerzési tevékenységeinek átfogó, szabályossági szempontú vizsgálatára. Ezen kívül felkérték a BKV felügyelőbizottságát, hogy alaposan vizsgálja meg az elmúlt nyolc évben kötött informatikai és takarítási szerződések körülményeit is.
Vitézy Dávid, a Podmaniczky Mozgalom frakcióvezetője emlékeztetett arra, hogy a BKV 2019-ben kötött informatikai szerződést a SYS-szel, amikor Szentkirályi Alexandra főpolgármester-helyettes volt, és felvetette: a Fidesz-KDNP frakciója miért nem kérdezi meg a mostani frakcióvezetőjét, miért kötöttek szerződést a társasággal, miért szervezték ki a BKV-tól az informatikát és miért a B+N-t bízták meg a takarítással. A főpolgármesternek pedig arra kell választ kell adnia szerinte, hogy miért maradtak ezek a szerződések hatályban.
Arról is beszélt, hogy ismeri Fuzik Zsoltot, a BKV-ba beépült bűnszervezet vezetőjét, aki akkor volt a BKV informatikai igazgatója, amikor ő felügyelőbizottsági tag volt. Az ezt firtató fideszesekhez szólva megjegyezte: "ha valaki beengedte a fővárosi cégekhez a bűnszervezetek, azok önök voltak".
Karácsony Gergely kijelentette, hogy nincsenek bizonyítékok arra, hogy a BKV-tól pénzeket eltérítettek volna. Hangsúlyozta, hogy a bűnszervezet leleplezése 2021-re tehető, és a jelenlegi városvezetés csupán "örökölte" a korábbi szerződéseket. Továbbá kifejezte, hogy nyitott arra, hogy a cégek működését újra átvizsgálják.
A cégvezetői pályázatokkal kapcsolatban megjegyezte: "politikai lózungnak" gondolja, hogy egyes képviselők generálisan megkérdőjelezik a cégvezetők tisztességességét, csak azért, mert a fővárosi cégek élén dolgoztak az elmúlt öt évben. Megjegyezte: a közgyűlésben tapasztalható "hektikus helyzet", a kormányzati megszorítások és a politikai nyomás "nem hozza tömött sorokban a tehetséges pályázókat", miközben a jelenlegi cégvezetők "fényévekkel jobbak" a többi pályázónál.
Jelenleg a BKK vezérigazgatói posztját Walter Katalin tölti be, míg a BKV éléről nemrégiben Bolla Tibort távolította el a főpolgármester. Karácsony Gergely döntése mögött az a körülmény állt, hogy a 444.hu képeket tett közzé, amelyek tanúsága szerint Bolla korábban együtt szórakozott a "Nagymester" néven ismert Fuzik Zsolttal.
A képviselők egyöntetűen támogatták Vitézy Dávid javaslatát, amely szerint a főváros hárommillió forinttal járulna hozzá a Budapest100 építészeti és kulturális fesztivál megvalósításához. Keszthelyi Dorottya (Demokratikus Koalíció) kezdeményezésére a főpolgármesternek fel kell keresnie a főispánt, hogy az augusztus 20-i állami tűzijáték környezetre gyakorolt hatásait mérsékelni tudják. Ezen kívül a Magyar Kétfarkú Kutya Párt tíz párakaput ajánlott fel, amelyeket a nyári hónapokban a főváros forgalmas területein helyeznek el a hőség enyhítése érdekében.
Orbán Árpád, a Tisza Párt képviselője kezdeményezésére a törvényhozók egyhangúlag úgy határoztak, hogy mentálhigiénés programot indítanak a budapesti fiatalok támogatására. Ennek keretében legalább négy, a főváros birtokában lévő ingatlant fognak kijelölni a program céljaira, és az üzemeltetéssel kapcsolatos részleteket a civil szervezetek képviselőivel közösen fogják kidolgozni.
A képviselők többsége ezúttal ismét elutasította a Fidesz-KDNP által benyújtott javaslatot, amely az új fővárosi drogellenes stratégia kidolgozását célozta. Emellett Szécsényi Dániel és Gulyás Gergely Kristóf (Fidesz-KDNP) javaslata a főváros versenyképességi stratégiájának létrehozására szintén nem kapott támogatást a képviselőktől.
Vitézy Dávid javaslatára azonban döntöttek arról, hogy javítják a II. János Pál pápa tér közbiztonságát és köztisztaságát, Gál József (Podmaniczky Mozgalom) javaslatára megvizsgálják a BKV Zrt.-nél a talált tárgyak ügyintézési rendjét, hogy az jobban igazodjon az utasok igényeihez.