Persze, íme egy egyedi változat: "Merülj el velünk a gondolatok tengerében, ahol a bőrönd zárja a titkokat – Fedezd fel a matematika vonzerejét a Szexi a matek 6. kötetében!"

Áprilisban A Gondolkodás Öröme Alapítvánnyal közösen matekos hónapot tartunk a hvg.hu-n: minden hétköznap közzéteszünk egy feladatot, és arra biztatjuk - nem csak a matematikus - olvasóinkat, hogy próbálják megoldani. Hatodik kihívás.
A bőrönd zárja titkokat rejt, minden egyes kattintás egy új kaland kezdetét jelenti. Ahogy a zár megnyílik, a múlt emlékei és a jövő lehetőségei tárulnak fel előttünk. Minden utazás során egy új történet kezdődik, és a bőrönd nem csupán csomag, hanem a felfedezések kapuja.
Szuperbiztonságos bőröndöm tízjegyű számzárral van felszerelve, amely lehetővé teszi, hogy 0-tól 9-ig válogassak a számjegyek között. Izgatottan hoztam haza a boltból, de hamarosan rájöttem, hogy emlékeznem kell a titkos kódra, anélkül hogy feljegyezném bárhova. Ekkor egy zseniális ötlet jutott eszembe. Ahelyett, hogy csak véletlenszerű számokat választanék, olyan kombinációt állítok be, amely szimbolikusan tükrözi a fontosabb dátumokat az életemben. Így a számok nem csupán véletlenszerű digitális karakterek lesznek, hanem egy történetet mesélnek el, amelyet csak én értek.
Az első szám megmutatja, hány nullát találunk a számsorban, a második jelzi az egyesek számát, a harmadik a kettesekét, és így tovább, egészen a tizedik számig, ami a kilencesek számát tükrözi. Ezt az információt jól megjegyzem, de senkinek nem árulom el!
Mi lehet a záram kódja?
Mindenkit biztatunk, hogy ha van kedve, gondolkozzon el a feladaton és bátran próbálkozzon. Ha nem megy egyből, nyugodtan tegye félre, majd vegye elő később.
Ha valaki szeretné felmérni önmagát, vagy csupán érdekli a válasz, itt minden információt megtalál.
További gondolkodtató feladatok itt.
Ha bármilyen kérdésed adódna, vagy ha felfedeztél egy egyszerűbb megoldást, ne habozz, oszd meg velünk kommentben! A feladatok a "minden∙ki∙jön" projekt keretein belül készültek, és az érdeklődők további izgalmas feladatokat is felfedezhetnek ott. E kihívás megvalósításában a Gondolkodás Öröme Alapítvány működik közre, míg a Sonrisa támogatja az eseményt.
Az Alapítvány matematika iránt érdeklődő, tehetséges diákoknak szervez különféle programokat (pl.: táborok, szakkörök, versenyek), van, amit már több mint 30 éve. A projekt célja, hogy a szélesebb nagyközönségnek is megmutassa a gondolkodás örömét.