A demokrata vezetésű "menedékvárosban" a legutóbbi razziát végrehajtották az amerikai bevándorlási hatóságok, amely felkavarta a helyi közösséget. Az akció célja a jogellenes tartózkodás ellenőrzése volt, de sokan aggódnak a következmények miatt, hiszen a

Az amerikai bevándorlási hatóság emberei mintegy másfél ezer illegális bevándorlót tartóztattak le a szervezet történetének legátfogóbb műveletében Massachusetts államban - jelentették be Bevándorlási- és Vám-végrehajtás (Immigration and Custom Enforcement - ICE) vezetői hétfőn.
A szövetségi hatóságok Bostonban tartott sajtótájékoztatón bejelentették, hogy az "Operation Patriot" néven ismert akció keretében, amelyet májusban hajtottak végre, 1461 illegális bevándorlót vettek őrizetbe az Egyesült Államok területén. Az illetékesek tájékoztatása szerint a letartóztatottak közül több mint 790-en már korábban bírói ítéletet kaptak bűncselekmények miatt, emellett 277 esetében végleges kitoloncolási határozat is érvényben volt.
Massachusetts államban egy többhetes, átfogó akció keretében számos más szövetségi állam tisztségviselője is részt vett. Az együttműködésben a Szövetségi Nyomozó Iroda és a kábítószer-ellenőrző hatóság szakemberei is jelen voltak.
Tavasszal Floridában egy jelentős akciót indítottak, amelynek célja az illegális bevándorlók, különösen a bűncselekményekkel összefüggésbe hozható egyének kézre kerítése volt. Ennek során 1120 személyt helyeztek kitoloncolási őrizetbe.
A bevándorlási hatóság vezetői a múlt héten bejelentették, hogy a jövőben naponta 3000 főre emelik azon személyek számát, akiket illegális tartózkodás miatt kitoloncolási őrizetbe vesznek az Egyesült Államok területén.
Massachusetts állam demokrata kormányzója magyarázatot követelt a fellépéssorozattal összefüggésben. Maura Healey egy 18 éves, illegálisan az országban tartózkodó középiskolás esetét kiemelve bírálta a szövetségi hatóságokat.
Todd Lyons, az ICE megbízott igazgatója a Bostonban tartott sajtótájékoztatón reagált a demokrata vezetésű állam tisztségviselőinek aggályaira. Kifejtette, hogy ha a menedékvárosok hajlandóak lennének átgondolni politikájukat, és együttműködnének az erőszakos bűnözők kiadatásában, akkor az ügynökségnek nem lenne szüksége arra, hogy "kényszerüljön megjelenni a közösségekben".
Az Egyesült Államokban több száz, általában demokrata vezetésű nagyváros menedékvárosként határozza meg magát, aminek értelmében nem működik együtt a bevándorlási hatóságokkal, akik illegális bevándorlók után kutatnak.
Az amerikai belbiztonsági minisztérium hétfőn bejelentette, hogy bővíteni fogja a bevándorlási hatóság telefonos bejelentési szolgáltatását. Ez a döntés részben a Colorado államban, Boulderben történt, vasárnapi gyújtópalackos támadásra reagálva született. Az incidenst egy palesztinpárti, illegálisan az Egyesült Államokban tartózkodó egyiptomi állampolgár követte el, amikor a Run for Their Lives elnevezésű civil szervezet felvonulásán résztvevőket támadta meg, akikkel az izraeli szimpatizánsok álltak kapcsolatban. (MTI)