Az ALS kezdeti tünetei sokszínűek és meglehetősen hétköznapinak tűnhetnek: ebben a kihívásokkal teli állapotban találta magát Eric Dane, aki a "Life" című sorozatban is megjelenik.

Súlyos, gyógyíthatatlan neurológiai betegség. Az ALS általában a 40 és 70 év közötti korosztályt érinti, a túlélési idő többnyire 2-3 év.
Eric Dane, az Eufória és A Grace klinika népszerű színésze nemrégiben bejelentette, hogy ALS-t diagnosztizáltak nála. A hírt nyilvánosan osztotta meg, de kifejezte kérését, hogy a média tiszteletben tartsa ő és családja magánéletét. Dane optimistán tekint a jövőbe, és boldog, hogy április 14-én elkezdődnek az Eufória 3. évadának forgatásai. Az ALS, amely egy ritka neurodegeneratív betegség, gyakran olyan kezdeti tünetekkel jelentkezik, amelyek elsőre jelentéktelennek tűnhetnek.
Eric Dane, az amerikai színész, akit sokan a Grace klinika sorozatban Dr. McSteamy-ként ismernek, nemrégiben a People magazinnak adott interjúban megosztotta, hogy amiotrófiás laterális szklerózist (ALS) diagnosztizáltak nála. Ez a betegség, amely jelenleg gyógyíthatatlan, egy progresszív neurológiai rendellenesség, amely az idegrendszert támadja meg. Bár az átlagos túlélési idő mindössze 27 hónap, vannak olyan páciensek, mint például Stephen Hawking, akik évtizedekig éltek meg a diagnózissal. Dane bejelentése újabb figyelmet irányított az ALS-re, amely évente több ezer ember életét változtatja meg világszerte, és hangsúlyozza a betegség ismeretének fontosságát.
Az ALS, más néven Lou Gehrig-kór, egy súlyos neurodegeneratív betegség, amely a motoros neuronokat támadja meg az agyban és a gerincvelőben. Ezek a neuronok felelősek az akaratlagos izommozgások irányításáért, így a betegség előrehaladtával a sejtek fokozatosan elhalnak, ami az izmok elsorvadását okozza. Ennek következményeként a betegek végül teljes bénulással szembesülhetnek. A Johns Hopkins Medicine adatai szerint az ALS leggyakrabban a 40 és 70 év közötti embereket érinti – jelenleg Eric Dane, aki 52 éves, a betegség egyik ismert arca.
Ahogy a betegség előrehalad, az izomgyengeség egyre inkább elterjed az egész testben. Különösen aggasztó pillanat, amikor az ALS már a légzőizmokat is érinti, hiszen ilyenkor a pácienseknek gépi támogatásra lehet szükségük a légzéshez. Fontos megjegyezni, hogy az ALS kizárólag a motoros neuronokat támadja meg; az érzékszervek – mint a látás, hallás, szaglás, tapintás és ízlelés – általában érintetlenek maradnak, akárcsak a szemizmok és a húgyhólyag működése.