A kalózstreaming platformnak lenyűgöző, 22 millió előfizetője volt, ám végül a hatóságok rátaláltak és leleplezték őket.


A bűnözők számára komoly kihívást jelent, hogy az IPTV-n keresztül végzett illegális audiovizuális tartalmak streamingje, valamint a jogosulatlan rendszerhozzáférés, a számítógépes csalás és a pénzmosás vádjával kell szembenézniük.

A közlemény szerint több mint 270 postai rendőr működött együtt külföldi bűnüldöző hatóságokkal, összesen 89 házkutatást végezve el 15 olaszországi régióban. Ezen kívül további 14 házkutatást tartottak az Egyesült Királyságban, Hollandiában, Svédországban, Svájcban, Romániában, Horvátországban és Kínában, érintve ezzel 102 személyt.

A cataniai ügyészség és az olasz postai rendőrség által indított nyomozás keretében, nemzetközi együttműködés révén, a horvát rendőrség 11 elfogatóparancsot teljesített a gyanúsítottakkal szemben. Ezen túlmenően Angliában és Hollandiában sikerült azonosítaniuk a gyanús informatikai hálózat három magas rangú rendszergazdáját, valamint felfedték a 80 IPTV-csatorna streaming-vezérlőpaneljét, melyeket a gyanúsítottak Olaszország különböző pontjain irányítottak – áll a rendőrség közleményében.

A kalóz streaming-szolgáltatás egy bonyolult, hierarchikus, nemzetközi szervezet keretein belül működött, amely illegálisan megszerezte és értékesítette a népszerű tartalomforrások anyagait. Az ilyen jogvédett tartalmak között megtalálhatóak voltak a jelentős műsorszolgáltatók, mint például a Sky, Dazn, Mediaset, Amazon Prime, Netflix, Disney+ és Paramount által kínált IPTV, élő közvetítések és igény szerinti tartalmak – értesül a BleepingComputer összefoglalójából.

A hatóságok tájékoztatása szerint az illegális közvetítések számos élő streaming weboldalon váltak elérhetővé, mindazonáltal a konkrét domainneveket nem hozták nyilvánosságra. A becslések alapján ezek a jogellenes szolgáltatások évente körülbelül 10 milliárd eurós (4231 milliárd forintos) pénzügyi kárt okoznak. Ezeket a közvetítéseket összesen 22 millió előfizetőhöz juttatták el, különféle terjesztési csatornák és egy széleskörű értékesítői hálózat révén.

A "Taken Down" akció keretében a hatóságok több mint 2500 illegális csatornát zártak be, és lefoglalták a hozzájuk tartozó szervereket, amelyeket köztük kilenc romániai és hongkongi szerver is képviselt. A közlemény szerint ezek a csatornák a tiltott jelek többségét kezelték Európában, és a gyanúsítottak havi 250 millió eurós (több mint 100 milliárd forint) illegális forgalmat bonyolítottak le. Ezen túlmenően a rendőrség 1,65 millió euró értékű kriptovalutát és 40 ezer euró készpénzt is lefoglalt.

A két évig tartó nyomozás során napvilágra került, hogy a bűnözői csoport különféle titkosított kommunikációs platformokat, ál-azonosságokat, valamint hamisított iratokat alkalmazott, hogy elkerüljék a hatóságok figyelmét. Az elfogott egyének most olyan súlyos vádakkal néznek szembe, mint az illegális streaming szolgáltatások nyújtása IPTV-n keresztül, jogosulatlan hozzáférés számítógépes rendszerekhez, csalás elkövetése számítógépes eszközökkel, valamint pénzmosás.

Related posts